“Eğitim çocuğu sevmekle başlar”
Kemal Atatürk

Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

tam Okulları çocukların bütünsel gelişimini desteklemeyi amaçlar. Bütünsel gelişim, çocukların yalnızca bir gelişim alanına odaklanmak yerine, çocuğu tüm becerileri ile desteklemeyi ve geliştirmeyi hedefler. Bu süreçte, psikolog çocukların gelişim basamaklarını ölçer ve takip eder. Her çocuğun biricik olduğu olgusuna vurgu yapar. Temelinde, çocukların kendilerini tanıma, kabul etme, kendilerini gerçekleştirebilme, özerklik kazanabilme, duygu düzenleme becerilerini geliştirebilmelerine önem verir ve bu alanları destekler.

Çocukların duygusal ve sosyal alanda yaşayabilecekleri herhangi bir problemi öncesinden belirlemeye çalışır ve müdahale eder. Bir başka deyişle, temelinde erken müdahale ve koruyucu psikolojik destek çalışmalarını baz alır. Öğretmenlerin ilettiği geri bildirimlerin değerlendirilmesi yolu ile de müdahalede bulunur. Bu basamakların gönüllülük, bireysel farklılıklara saygı ve gizlilik esaslarını temel alır.

Psikolojik Danışmanlık Birimi ile Çalışmalarımız

Veliler ile düzenli ve bireysel görüşmeler sağlanır. Koruyucu müdahale kapsamında, yılın belirli zaman dilimlerinde, ailelere yönelik seminerler düzenlenir. Bu seminerlerdeki genel amaç; ailelere konu hakkında kapsamlı bilgi verebilmek ve bu konuda yaşanabilecek sorunların var olmadan çözüm yollarını gösterebilmektir. Bilgilendirme amaçlı bülten hazırlanır ve bu bültenler aileler ile paylaşılır. Psikolog, belirli zaman dilimlerinde derslere gözlemci olarak katılır ve çocukları gelişimsel olarak takip eder. Psikolog değerlendirmelerini gerekli durumlarda öğretmen ve aile ile paylaşır. Psikolog, ilkokula başlama evresinde, çocuğun okula hazır bulunuşluk düzeyini gözlemler.

Sitemizde bazı çerezler web site  ziyaret istatistikleri amaçlı anonim olarak işlenmektedir. Detaylı bilgi için KVKK metnini inceleyebilirsiniz.