“Eğitim çocuğu sevmekle başlar”
Kemal Atatürk

Türk Alman Merkezi Okulları

After School 2023-2024 kayıtları başlamıştır

TAEKWONDO

Taekwondo eğitimleri, temel tekniklerin farklı cüsse ve güçte pek çok farklı eşle tekrar edilmesini içerir. Taekwondo öğrenen kişi saldırganlık duygularını yumuşatır. Çalıştığı eşine karşı koymaktansa, birlikte çalışmak ve onun enerji ve tekniklerinin akışıyla doğal olarak uyumlu tepki vermek amacı taşır. Bu ilkeleri öğrenen kişinin aynı zamanda kişiliğinde de ortaya çıkar. Temel teknikleri titizlikle çalışmak öğrenciye saygılı olmayı, her şeyin değerini bilmeyi, içten ve dürüst karakterli bir insan olmayı öğreten bir araçtır.

Alanın da uzman antrenörümüz Üniversite Olimpiyatlarında dünya üçüncüsüdür. Kursa katılan öğrencilerimiz dilerse yılda 3 kez düzenlenen ve tüm dünya da geçerli olan kuşak sınavlarına da katılabilecektir.

CİMNASTİK

Okulumuzda cimnastik eğitimi ile; Esneklik, kuvvet, koordinasyon, denge gibi fiziksel özelliklerin yanı sıra kazanma, kaybetme, liderlik, özgüven, grup uyumu gibi duyuşsal özellikleri de kazandırmayı, motor yeteneğini geliştirmeyi, uygun koordinasyon ve denge sağlamayı amaçlar.

Türkiye birincilik dereceleri bulunan alanın da uzman antrenörümüz; Teknik alt yapı oluşumundan sonra, yarışmalara okulumuzu temsil eden öğrenciler kazandırmayı hedeflemektedir.

MASA TENİSİ

Öğrencilerimizin daha dinç ve zinde bir bedene sahip olması masa tenisi sporu ile tanıştırılması ve yeteneklerinin açığa çıkartılması, öğrencilerin masa tenisi ile ilgili becerilerinin doğru bir eğitimle geliştirilmesi, karşılaşma yapacak duruma getirilmesi ve masa tenisi oynarken keyifli bir ortam yaratılması amaçlanmıştır.

Çeşitli kategorilerde il ve Türkiye birincilikleri olan ve aktif bir şekilde 2. Lig sporculuğu yapan alanın da uzman antrenörümüz, masa tenisi sporunu öğrencilere sevdirerek profesyonel sporcular yetiştirmeyi hedeflemektedir.

OYUNCULUK

Öğrencilerin kendilerini tanıması, hayata farklı perspektiflerden bakabilmesi, düşünme ve sorunlar karşısında çözüm bulma becerisini kazanması ve duygularını bir metne bağlı olarak ya da olmayarak, sahnede özgür bir şekilde ifade etmelerini amaçlanmaktadır.

Oluşum Drama Enstitüsü drama liderliği programında uzman, 21 yıldır profesyonel anlamda tiyatro ve drama dersleri veren öğretmenizin hedefleri arasında, sahnede kendini ifade eden özgüvenli bireyler yetiştirip, sahne fobilerini yenerek, eğlenceli tiyatro gösterileri çıkartmaktır.

SATRANÇ

‘Satranç her şeydir: bilim, sanat, spor…’ Bir analiz sanatı, bir zeka sporu ve rasyonel düşünmeyi geliştiren bir bilim gibi ele alabileceğimiz satranç; bir varoluş bilinci geliştirmemizde ciddi öneme sahiptir. ‘Büyük hayatın küçük bir modeli’ olarak da tanımlanabilen satrançla erken yaşlarda tanışmak, çocuklarımızın gelişim süreçleri açısından yönlendirici olabilmektedir.

Alanında uzman profesyonel satranç eğitmenimiz öğrencilere satrancın kazanımları olan; dikkat ve öngörüyü geliştirme, kapsamlı düşünme, buluş yeteneği becerilerini geliştirme hedefleri arasındadır.

UKULELE

UKULELE EĞİTİMİ Portekiz’e ait geleneksel yapılı bir çalgıdır. Hem tek sesli hem çok sesli çalımına uygundur aynı zamanda küçük çocukların sağ ve sol el ergonomisini kolayca sağlar. İlkokul seviyesindeki çocuklarda ezgi çalımı, akorlar ile armonik yapı ve ritim duygularını kolayca geliştirir. Akor ve armoni bilgisiyle gitara doğru bir başlangıç için uygundur. Yapılan grup çalışmalarıyla enstrüman öğrenmenin yanında topluluk içerisinde var olma, kendini ifade edebilme, öz güven vb. durumları destekler.

EĞİTMENİMİZ Uzun yıllardır bireysel ve grup çalışmalarıyla ukulele eğitimi veren öğretmenimiz bu eğitimle çocuklara tüm nota ve akord sistemiyle, melodik yapısıyla aktarmanın yanında; çocuklarda özgüven, bireysel ve grup içerisinde kendini ifade edebilme, farkındalık yaratabilme gibi unsurları ön planda tutarak ilerlemek en önemli hedeflerindendir.

Ukulele derslerimiz grup dersi olarak planlanmıştır. derslerimiz okulumuzda bulunan ukuleler ile ilerleyecektir.

PİANO

PİYANO EĞİTİMİ Piyano caz ve klasik müziğin vazgeçilmez enstrümanlarındandır. Piyano çalmayı öğrenmek; sesleri tanıma, notaları ayırt etme ve kendi melodilerini oluşturma yeteneğini arttırır. Müzik eğitimi olarak kesinlikle müzik bilincini geliştirecek, öğrenci üzerinde algı ve problem çözebilme yetisini geliştiren bir enstrümandır. Bununla birlikte vücut ve beyin koordinasyonunu geliştirir. Konsantrasyon sürecini arttırır, beyindeki dil ve müzik bağlantısını geliştirir, sayısal zekayı geliştirir, sağ ve sol beyni aynı anda kullanır.

EĞİTMENİMİZ 20 yıldır kendi müzik okulunda piyano alanında birçok öğrenci yetiştiren öğretmenimiz çocuklarda ve ailelerinde farkındalık yaratarak müzik okullarına özel yetenek sınavları ile yerleştirip eğitim hayatlarına daha farklı yönlerdirmeler yapmaktadır. Düzgün ve sistematik bir şekilde ilerleyip akademik alanda çocuklarla yön gösterebilmek ve hayatlarına müziği dahil edebilmek hedefleri arasındadır.

Piyano derslerimiz bireysel olarak ilerlemektedir. 60 dakika ders içeriğimiz; 30 dakika teknik piyano, 30 dakika nota eğitimi olarak planlanmıştır.

LEGO Ev3 ROBOTİK KODLAMA

Erken yaşta robotik kodlama öğrenmek, çocukların bilişsel, yaratıcı ve sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan önemli bir aktivitedir. Bu beceriler, onları gelecekteki başarıları için hazırlar ve teknolojiye dayalı dünyada daha iyi bir yerde olmalarına yardımcı olur.

Alanında uzman öğretmenimizin hedefleri arasında robotik kodlamanın faydaları olan, matematik ve bilim becerilerini öğrenciye kazandırmak ve teknolojiye her geçen gün daha çok ihtiyaç duyulan toplumda, geleceğe yönelik beceriler ile robotik kodlamayı tüm detayları ile üst düzey öğretmektir.

YARATICI SANATLAR

Yaratıcı sanatlar atölyesi metodolojisi kurgulanırken kavramsal sanat ile ilgili bilgiler, yorumlar ve değerlendirmeler; “yaparak, yaşayarak” öğrenme metoduna uygun olarak planlanmıştır. Çocuklarda kavramsal sanat eğitimi, sanatın özünü ve anlamını anlamalarına yardımcı olan bir öğrenme yaklaşımını temsil eder. Bu eğitim türü çocukların sadece sanatsal becerilerini geliştirmekle kalmaz; aynı zamanda özgür ifade, gözlem yeteneği, eleştirel düşünme becerilerinin gelişimini de destekler.


Bu atölye programı, öğrencilere çeşitli sanatsal disiplinleri de kullanarak deneyim kazanma fırsatı verir ve sanat ile dünyayı daha derinlemesine anlamalarını sağlar. Aynı zamanda sanatın öğrenme süreçlerine ve kişisel gelişime nasıl katkı sağlayabileceğini öğretecek estetik anlayışlarını da geliştirir.

Tüm bunların yanı sıra Yaratıcı Sanatlar atölyesinde, alanında yetkin olan öğretmenimizin hedefleri arasında, öğrencilere sanat tarihini ve farklı kültürlerin sanatsal ifadelerini tanıma fırsatı sunmak ve bu öğrencilerin dünya görüşlerini zenginleştirmektir. Böylelikle öğrencilerin sanatı daha derinlemesine anlamalarını sağlamak ve teknik bilgilerini öğrenmesini desteklemektir.

ALMANCA DRAMA

Almanca öğrenmek, bireylere ikinci bir dil kazandırır ve çok dilliliği teşvik eder. Bu durum, dil becerilerini geliştirir ve genel bilişsel yetenekleri artırır. Çocuklarımızın Almanca dil becerilerini eğlenerek pekiştirmek için açılan bu programın amacı, Alman kültürünü daha yakından tanımak ve okulumuzda var olan derslerimizi pekiştirmektir.

Öğrencilerimiz, alanında tecrübeli öğretmenimiz ile eğlenerek akademik başarılarını artırabilir ve dil kullanımındaki özgüveninin gelişmesiyle de kendi kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilirler.

Lütfen başvurmak istediğiniz ilgili okula tıklayınız

Sitemizde bazı çerezler web site  ziyaret istatistikleri amaçlı anonim olarak işlenmektedir. Detaylı bilgi için KVKK metnini inceleyebilirsiniz.