“Eğitim çocuğu sevmekle başlar”
Kemal Atatürk

Tam Okulları After School 2023-2024
2. Dönem Kayıtları Başlamıştır

Dans Sporu Latin Salon Dansları

Çocuklar için dans sporu, Salon Dansları ve Standart Danslar olarak ikiye ayrılır. Salon danslarında Samba, Cha Cha Cha, Jive, Rumba ve Paso Doble dansları, Standart Danslarda ise Vals, Viyana Valsi, Quickstep, Foxtrot ve Tango dansları yer alır. Bu danslar, çocukların bedensel çevikliklerini artırıp, ritim duygularını güçlendirerek ve müzikle duygusal bir bağ kurmalarına yardımcı olup hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine olumlu katkılarda bulunur. Dans sporu, çocukların koordinasyonunu artırır, esnekliklerini geliştirir ve beden farkındalıklarını sağlar. Aynı zamanda ritim ve müzikle uyum yeteneklerini güçlendirir, özgüvenlerini artırır, ifade kabiliyetini geliştirir ve takım çalışması becerilerini destekler. Bu sayede çocuklar, enerjilerini pozitif bir şekilde kullanır, disiplin kazanır ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimserler. Dans sporu, çocuklara hem eğlenceli bir aktivite sunar hem de hayatları boyunca sürecek önemli beceriler kazandırır.

10 yıldır Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde Danssporu Latin branşında aktif olarak yarışan eğitmenimiz, bu süre zarfında E, D ve C klasmanlarında birçok yarışmaya katılmış olup, E klasmanında Türkiye birinciliği, D klasmanında Türkiye üçüncülüğü elde etmiştir. Şu an C klasmanında yarışmalara devam etmektedir Aynı zamanda, 6 yıldır yetişkinlere ve çocuklara dans sporu eğitim vermekte olup, dans dünyasındaki deneyimlerimi öğrencilerine aktararak, onların dansın büyüleyici dünyasını keşfetmelerine yardımcı olmaktadır.

TAEKWONDO

Taekwondo eğitimleri, temel tekniklerin farklı cüsse ve güçte pek çok farklı eşle tekrar edilmesini içerir. Taekwondo öğrenen kişi saldırganlık duygularını yumuşatır. Çalıştığı eşine karşı koymaktansa, birlikte çalışmak ve onun enerji ve tekniklerinin akışıyla doğal olarak uyumlu tepki vermek amacı taşır. Bu ilkeleri öğrenen kişinin aynı zamanda kişiliğinde de ortaya çıkar. Temel teknikleri titizlikle çalışmak öğrenciye saygılı olmayı, her şeyin değerini bilmeyi, içten ve dürüst karakterli bir insan olmayı öğreten bir araçtır.

Alanın da uzman antrenörümüz Üniversite Olimpiyatlarında dünya üçüncüsüdür. Kursa katılan öğrencilerimiz dilerse yılda 3 kez düzenlenen ve dünya da geçerli olan kuşak sınavlarına da lisanslarını alarak katılabilecektir.

CİMNASTİK

Okulumuzda cimnastik eğitimi ile; Esneklik, kuvvet, koordinasyon, denge gibi fiziksel özelliklerin yanı sıra kazanma, kaybetme, liderlik, özgüven, grup uyumu gibi duyuşsal özellikleri de kazandırmayı, motor yeteneğini geliştirmeyi, uygun koordinasyon ve denge sağlamayı amaçlar.

Türkiye birincilik dereceleri bulunan alanın da uzman antrenörümüz; Teknik alt yapı oluşumundan sonra, yarışmalarda okulumuzu temsil eden öğrenciler kazandırmayı hedeflemektedir.

TİYATRO

Oyun çocuğun yaptığı en iyi iştir. Oyun çocuğun bütün gelişim alanlarını destekler. Hayatın provası dediğimiz ve sahne de olmak; çocuğun kendini ifade etmesini kolaylaştırdığını gibi aynı zamanda yaratıcılığın gelişmesini destekler ve çocukların duygularını ifade etmesini kolaylaştırır. Eğitimde Tiyatro bir sanat eğitimi olduğu kadar aynı zamanda da bir yöntemdir. Sahne de oyun oynayan çocuk iletişim kurduğu kadar, sorun çözme becerileri de gelişecek. Sahne tozunu yutan çocuk oyun oynamanın keyfini çıkaracak, oyun oynayarak mutlu olacak.

Çağdaş Drama Derneğinde Yaratıcı Drama Liderliği yapan eğitmenimizin kolaylaştırıcılığında çocuklar sahne de olmanın tadını çıkaracaklar. Haydi çocuklar oyuna, haydi çocuklar sahneye.

SATRANÇ

‘Satranç her şeydir: bilim, sanat, spor…’ Bir analiz sanatı, bir zeka sporu ve rasyonel düşünmeyi geliştiren bir bilim gibi ele alabileceğimiz satranç; bir varoluş bilinci geliştirmemizde ciddi öneme sahiptir. ‘Büyük hayatın küçük bir modeli’ olarak da tanımlanabilen satrançla erken yaşlarda tanışmak, çocuklarımızın gelişim süreçleri açısından yönlendirici olabilmektedir.

Alanında uzman profesyonel satranç eğitmenimiz öğrencilere satrancın kazanımları olan; dikkat ve öngörüyü geliştirme, kapsamlı düşünme, buluş yeteneği becerilerini geliştirme hedefleri arasındadır.

UKULELE

UKULELE EĞİTİMİ Portekiz’e ait geleneksel yapılı bir çalgıdır. Hem tek sesli hem çok sesli çalımına uygundur aynı zamanda küçük çocukların sağ ve sol el ergonomisini kolayca sağlar. İlkokul seviyesindeki çocuklarda ezgi çalımı, akorlar ile armonik yapı ve ritim duygularını kolayca geliştirir. Akor ve armoni bilgisiyle gitara doğru bir başlangıç için uygundur. Yapılan grup çalışmalarıyla enstrüman öğrenmenin yanında topluluk içerisinde var olma, kendini ifade edebilme, öz güven vb. durumları destekler.

EĞİTMENİMİZ Uzun yıllardır bireysel ve grup çalışmalarıyla ukulele eğitimi veren öğretmenimiz bu eğitimle çocuklara tüm nota ve akord sistemiyle, melodik yapısıyla aktarmanın yanında; çocuklarda özgüven, bireysel ve grup içerisinde kendini ifade edebilme, farkındalık yaratabilme gibi unsurları ön planda tutarak ilerlemek en önemli hedeflerindendir.

NOT: Ukulele derslerimiz grup dersi olarak planlanmıştır. Derslerimiz okulumuzda bulunan ukuleler ile ilerleyecektir.

20 yıldır kendi müzik okulunda piyano alanında birçok öğrenci yetiştiren öğretmenimiz çocuklarda ve ailelerinde farkındalık yaratarak müzik okullarına özel yetenek sınavları ile yerleştirip eğitim hayatlarına daha farklı yönlendirmeler yapmaktadır. Düzgün ve sistematik bir şekilde ilerleyip akademik alanda çocuklarla yön gösterebilmek ve hayatlarına müziği dahil edebilmek hedefleri arasındadır.

Sihirli Kalemler

Çocuğunuzun yaratıcı bir yolculuk yapmasını ister misiniz? Ya da kendi dünyalarını keşfetmelerini sağlamayı?
Sanat çocuğun kendisini ifade etme biçimidir. Sanatı kendilerini keşfetmeleri ve ifade edebilmeleri için bir alan oluştururken; kuralların, sonucun değil sürecin kendisi önemlidir. Keşif, merak, deneyimleme çok önemlidir.
Yeni bir oyun oynamaya hazır mısın? Bu oyunu oynamak için arkadaşlarımız renkli boyalar, renkli kağıtlar, makası, yapıştırıcı, eski gazeteler ve dergiler.. Bir de kocaman hayal gücü. Hazırsanız başlayalım o zaman.
Çocuk Gelişimi bölümü mezunu olup aynı zamanda Yaratıcı Drama, Müze ve Sanat Eğitmeni olan öğretmenimiz Müjdat Gezen Sanat Merkezinde dört yıl Yaratıcılık-Yazarlık eğitimi aldıktan sonra, Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Liderliği programını bitirmiştir. İstanbul Sanatla Yaşam Merkezinde Sanat Terapisine Giriş eğitimi almış ve çocuklara İnter Model Yaklaşımlar ve Sanat Atölyeleri, Dışavurumcu Sanat Atölyeleri ve Süreç Sanat Atölyeleri düzenlemektedir.

Lütfen başvurmak istediğiniz ilgili okula tıklayınız

Duyuru

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. 23 Nisan 2024 Salı günü resmî tatil olması sebebiyle okulumuz kapalı olacaktır. Bilgilerinize sunar, iyi tatiller dileriz.

Sitemizde bazı çerezler web site  ziyaret istatistikleri amaçlı anonim olarak işlenmektedir. Detaylı bilgi için KVKK metnini inceleyebilirsiniz.