“Eğitim çocuğu sevmekle başlar”
Kemal Atatürk

tam Okulları
tam Okulları

tam Okulları Berlin Gezisi 2023

Düzenlediğimiz Berlin Eğitim ve Kültür Gezisinin ilki 17 Haziran-8 Temmuz tarihleri arasında dtz-bildunswerk Berlin Eğitim Merkezi ortaklığında gerçekleştirildi. 3 grup olarak toplamda 11 ilköğretim öğrencisi ve 19 velinin katıldığı programda Berlin’in kültürel değerleri tanıtılırken aynı zamanda Almanya‘nın eğitim sistemi de çeşitli ziyaretlerle yerinde incelendi. Gezi kapsamında öğrencilere dtz-bildungswerk Berlin Eğitim Merkezi tarafından yoğun Almanca kursu verilirken katılan öğrencilere de katılım sertifikaları takdim edildi. İlki başarıyla tamamlanan Berlin Eğitim ve Kültür Gezisinin her sene yaz tatilinde düzenlenmesi planlanıyor.

tam Okulları öğrenci ve veli grubu ile birlikte gerçekleştirdiğimiz eğitim kültür odaklı Berlin gezisi, özellikle küçük yaştaki çocuklarımız için unutulmaz bir deneyimdi.

Gezi boyunca, Berlin'in tarihi zenginliğine tanıklık ettik. Doğu ve Batı Berlin arasındaki sembollerden biri olan Brandenburg Kapısı'nın muhteşemliği karşısında hayran kaldık. Berlin Duvarı'nın kalıntılarını görmek, bu şehrin karmaşık ve duygusal tarihine bir bakış açısı sağladı.

Eğitim temalı gezimizde, Almanya'da çokkültürlü bir ilkokulu ziyaret edip öğrenci ve öğretmenlerle konuşmak, beraber okulda yemek yemek Berlin eyalet milletvekili Derya Çağlar’ın da bizlere eşlik etmesi, bizlerin ve çocukların sorularına içtenlikle cevap vermesi hayatımıza ve çocuklarımızın eğitimine bakış açımızda katkısı olan faydalı bir deneyim oldu. Berlin'de sanat ve kültür de vazgeçilmez bir deneyimdi. Eski ve yeni sanatın iç içe geçtiği bu şehirde, sanatın gücüne bir kez daha şahit olduk. Berlin'in canlı ve dinamik atmosferi, sokak sanatçılarından alternatif kafe ve restoranlara kadar her adımda kendini gösterdi. Yerel lezzetlerin tadını çıkarmak, meşhur dönerimizi Berlin’de de yemek gezi boyunca keyifli molalarımızın bir parçası oldu.

Bu unutulmaz gezinin ardından içimizdeki umut ve heyecan bir kat daha arttı. Farklı kültürleri deneyimleyerek, öğrenme ve keşfetme arzumuz daha da pekişti. Berlin gezisi, bize eğitim ve kültürün önemini hatırlatan ve yeni ufuklar açan bir deneyim sunarak, hayatımızın önemli bir parçası haline geldi.
Ayşegül Oktay, Tuğrul Oktay
Veli

Ayşe Miray'ın Gezi Anıları

tam Okulları
Berlin gezisi için teşekkür etmek istiyoruz. Bir hafta boyunca bütün şehri gezme ve tanıma imkanı bulduk. Gezi çok güzel geçti. Berlin gezisinde farklı kültür ve yaşam tarzına sahip insanları bir arada görme imkanı bulduk. Bizim için güzel bir deneyim oldu. Başta Mustafa Bey olmak üzere, gezi sırasındaki bizlere yardımcı olan Ahmet Bey ve Ülker Hanım'a tekrar teşekkür ediyoruz.
Özcan-Nagehan-Çınar-Köysüren
Veli
tam Okulları
Her yerde paylaşabilirsiniz
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Sitemizde bazı çerezler web site  ziyaret istatistikleri amaçlı anonim olarak işlenmektedir. Detaylı bilgi için KVKK metnini inceleyebilirsiniz.